Badania lekarskie do pracy

Seksuolog - pierwsze wystąpienie w jego gabinecie zazwyczaj wystawia się stresogennym wydarzeniem, lecz odkładanie opinii o wizycie może wynosić złe skutki. Wiele kobiet przechodzących na zaburzenia związane z życiem seksualnym odwleka w czasie poradę u lekarze, częstokroć zwlekając z obecnym nawet wiele lat. Niestety istnieje wówczas istotne rozwiązanie, skoro nie dość, że nie rozwiązuje problemu, zatem w smaku może wykonać eskalację dysfunkcji. W dziedzinie seksuologii znajdują się zatem wszelkie aspekty związane z płciowością mężczyzny w branży fizycznej, ale omawiana dziedzina porusza również sprawy dotyczące ludzkiej psychiki i emocjonalności. Seksuolodzy w znaczącym mieście (takim jak Kraków) są dostępni praktycznie z ręki, wystarczy jedynie zasięgnąć języka w wyszukiwarce. Zaburzenia funkcji seksualnych, obiekcje odnośnie własnej orientacji czy tożsamości fizycznej lub zmagania połączone spośród jej akceptacją ze perspektywy środowiska społecznego, to najnormalniejsze zmartwienia pacjentów komunikujących się do seksuologa. Dyskomfort połączony z komplikacjami dotyczącymi życia seksualnego miewa diametralny nacisk na domową egzystencję, ponieważ nie wolno bagatelizować niepokojących nas objawów.

Pomimo wszechobecności seksu w mediach, większość ludzi nadal wstydzi się otwarcie prowadzić na tematy powiązane z naszą seksualnością. Z ostatniego względu mnóstwo osób pozostaje w milczeniu z powodu licznych kłamstw, przeinaczeń, stereotypów oraz błędnych przekonań dotyczących seksu i płciowości. Spotkanie z seksuologiem przejawia się więc możliwością do zmierzenia się z bliskimi najbardziej wielkimi problemami i wspiera ich innowacyjne rozwiązanie. Bez względu na pierwszą specjalizację danego seksuologa (czy toż psychiatra, ginekolog lub internista) przed inicjacyjną wizytą trzeba skończyć się psychicznie do udzielenia szczegółowego wywiadu. Jego punktem jest prawdopodobnie najbardziej uniwersalne zrozumienie przez specjalistę martwiącego nas zagadnienia, uwzględniając przy tym całe aspekty biologiczne, medyczne, psychologiczne i społeczne. Rzetelny seksuolog powinien zadawać pytania dotyczące stanu zdrowia, samopoczucia psychicznego, przeszłych i tych związków intymnych, orientacji fizycznej i identyfikacji płciowej, rozwoju seksualnego, punktu uważania na materiał seksu oraz dotychczasowych wydarzeń w ostatniej sprawy.

Należy sobie uświadomić, że jako pacjent jesteś obowiązek żądać od seksuologa przestrzegania Twoich praw seksualnych, czyli spodziewać się ze części lekarza: wyrozumiałości, życzliwego traktowania, kultury osobistej, bezstronności światopoglądowej, akceptacji orientacji i tożsamości seksualnej, poszanowania granic intymności psychofizycznej oraz udzielenia zrozumiałych dla Ciebie informacji. Dalszym ciągiem diagnozy seksuologa będącym po wywiadzie będzie badanie somatyczne przeprowadzone przez eksperta z powierzchnie pokrewnej (tj. ginekolog w wypadku kobiet bądź urolog w wypadku mężczyzn), aczkolwiek możliwe istnieje ponad badanie psychologiczne, polegające na dobraniu odpowiedniego kwestionariusza lub testu. Seksuolog może też zasugerować skierowanie do spełnienia badań biochemicznych i hormonalnych krwi, czyli pomiaru poziomu glukozy i cholesterolu albo progesteronu i estrogenu czy testosteronu. Musimy dać sobie sprawę, iż pragnienia seksualne chodzą do grupie potrzeb fizjologicznych, i ich zadowolenie stanowi jedynym z obowiązujących elementów nadającym życiu sens.