Badanie nasienia zywotnosc

Badanie płodności u ludzi polega przede ludziom na pytaniu ejakulatu. Badanie nasienia jest pewnym elementem diagnostycznym pomagającym ocenić płodność mężczyzny.Nasienie to zawiesina plemników, które wypływają z założeń i najądrzy w mieszaninie wydzielin gruczołu krokowego, pęcherzyków nasiennych oraz gruczołów cewkowo-opuszkowych (tzw. plazmie nasienia). Głównym celem pytania są więc plemniki.

Kiedy powinno przygotować się badanie?Badanie to powinno się przygotować w momencie, gdy po okresie 1 roku regularnego współżycia bez zabezpieczeń (bez sensu na ewentualne badania partnerki) nie nastąpiło zapłodnienie. Należy je zrealizować również po drugiego rodzaju obrazach w przestrzeni krocza a po leczeniu guza jądra.

Silonal - TunereformSilonal - Tunereform. Tablete za izboljšanje sluha

Przed badaniemPrzed rozpoczęciem do poszukiwania muszą stać wykonane pewne standardy. Negatywnie na wniosek mogą wpłynąć bowiem m.in. nieodpowiednio długi czas abstynencji płciowej (próbka powinna stać uzyskana w stanie 2-7 dni z stosunku), przebyte choroby (szczególnie te, którym prowadziła podwyższona temperatura), a i nadużywanie alkoholu. Próbka do poszukiwania powinna także zostać dostarczona w idealny środek.Badanie nasienia liczy na jego ocenie makroskopowej (lepkość, objętość, odczyn) i mikroskopowej (liczba plemników, ich moc i ruchliwość). Dodatkowo ujawnia się ilość przeciwciał przeciwplemnikowych. Czasem podawane są oraz inne testy np. badanie bakteriologiczne i biochemiczne oraz test hiposomotyczny.

DiagnostykaW ocenie niepłodności u mężczyzn uzyskuje się i nowego typu badania hormonalne. Bada się m.in. poziom wolnego i pełnego testosteronu, poziom hormonów gonadotropowych: FSH, LH, prolaktyny, estadriolu oraz TSH i FT4.Zaburzenia niepłodności mogą istnieć dodatkowo wynikiem reakcji autoimmunologicznych. Bada się to doświadczenia na przeciwciała przeciwko plemnikom w surowicy i nasieniu. Jest toż tzw. badanie techniką immunofluorescencji pośredniej. Oznacza ono rób łączenia się przeciwciał z plemnikiem. Wymaga stanowić ich naprawdę znacznie wielu, aby całkowicie zahamowały płodność. Przyczyną zaburzeń niepłodności niejednokrotnie są też różnego sposobu infekcje. W finału ich usunięcia przeprowadzane są badania mikrobiologiczne.